Kalovy

Okres: Sušice
Kraj: Západočeský kraj

KALOVY

Fotoprůvodce léto 2009  

Úvodem: Bouldrová oblast, která se nachází u Sušice (okres Klatovy, kraj Plzeňský). Najdete tu cca 80 bouldrů a 7 dobře odjištěných cest. Z toho 29 bouldrů za 7A více. Leze se tu po svoru – ostré lišty, nebo velké boule. Užiješ si tu stropy, převisy, kolmé i výlezy. Jídlo a ubytování lze pohodlně sehnat v Sušici i o víkendu.

 

Klima: Nejlepší na lezení je suchý podzim, kdy je okolí bez obtížného hmyzu a bouldry jsou suché. Na jaře je po odtání sněhu většina kamenů zalita prosakující vodou. Avšak i v létě chyty drží, což je někdy značně podezřelé.

 

Příjezd, přístup: Po zelené značce ze Sušice. Po štěrkové cestě kolem chalupy, 400m k lesu. Zde je vhodné nechat auto (GPS: 49°14'4.06"N; 13°32'27.89"E). Po zelené do lesa a asi po 100m se zastav. Po pravici budeš mít CML a po levici uvidíš 150m od sebe v lese Hlavní skalku. Druhým způsobem je jet autem ze Sušice po silnici směrem na Rok, asi po 500m jsou v zatáčkách po levé straně zahrádky. Nad nimi se bouldry nalézají. Můžeš zaparkovat pod zahrádkami (na poli), nebo až těsně nad nimi (GPS: 49°13'42.31"N; 13°32'38.18"E). Vede tudy modrá turistická značka. Ta tě dovede na vrstevnicovou cestu přímo nad chatkami. Po 50 metrech vlevo dorazíš k Malotraktoru. O 30 metrů dál sedí kousek nad cestou Předseda. Kolem Pumlíče vzhůru a lehce vlevo, kousek pod vrcholem je Podsvětí. Podrobné rozmístění všech sektorů znázorňuje situační mapka dole.

 

TOPO podle mapy.cz

zde

 

 

 

 

 kresba sektorů