TdTB 18, Trollička

[06.08.2009, ]

Osmnáctý díl Tour de Top Boulders.


Máme další díl, s pořadovým číslem 18. Tentokrát zavítáme opět domů a myslím poprvé na Ostaš, zde si myslím, že se nacházejí pěkné bouldery, ale opravdovou peckou je, berme to chronogicky, místní Troll, který jako první, vylezl Andrej Chrastina někdy v roce 2001, proč chronologicky v zápětí vysvětlím. Andrej boulder vylezl do výrazné police, dále to byl výrazný zelený hegeš, boulder pojmenoval Troll 7C navrhovaná klasa poprvé 8A, později schozeno na 7C+, dnes si myslím 7C. Nedávno místní borci v roce 2009, Maixner Petr a Jenda Šolc linii dočistlily a vznikla nádherná vzdušná linie Trollička max 7C+, prvně jmenovaný udělal prvopřelez. Linie až nahoru se leze ze sedu, kde je samozřejmě nejtěžší dost silový převis po docela dobrých chytech a pak následuje krásný technický dolez. Myslím si, že se člověk v 5 metrech docela bojí, protože následný pád, by mohl způsobit pěkně ohoblovaná záda z důvodu stromu za sebou. A kde, že se nachází tato paráda? Když to řeknu laicky, tak 300m pod Velkým Střecháčem v hustém lese, šutr Bludný Kámen (Bludička) nebo tady na PB v sekci průvodce-Ostaš.

Zatím dosud známe přelezy k srpnu 2009:
Troll: 1. Andrej Chrastina, Petr Resch, Jan Šolc
Trollička: 1. Maixner Petr, Vilém Chejn, Štěpán Stráník, Tomáš Strnad, Luboš Mázl

Troll, Trollička 

Štěpa

Reakce na článek


Jméno: Jan Šolc
Datum: 08.08.2009 14:20:17
Předmět: "anglán"pozn: Žofré pokračuje přímo v linii nahoru - tzn. vlevo od hrany co se vylézá Trolička - je tam nějaký dvouprst a prý dost oblý vršek... jen co si matně pamatuju od Péti...

teď snad už vše.. jendaJméno: Jan Šolc
Datum: 08.08.2009 14:16:55
Předmět: ŽofréTroll - přes dobré chyty do sokola levou rukou, pravou rukou plácneš hranu, dvouprdu a pak do oblé police

Žofré - stejný nástup jako Troll,pak ale levou chytneš misku pod spárkou,  malý, ale poměrné vydatný kříž do sokolíka vespárce pravou rukou, levou přídrž oblina a jak tě to pustí tak do oblé police - buď udržíš oblínu a plácneš do police a nebo poskočíš levou a pravou držíš sokolíka... :o)

snad  to dává smysl...

jendaJméno: Štěpán Stráník
Datum: 07.08.2009 22:54:13
Předmět: DíkyDíky moc Jendo, prvopřelez doplněn, nevíš jak se leze to Žofré, moc jsme nepochopily jaký je  rozdíl mezi Žofré a Trolem? Jak se pokračuje boulderem Žofré nahoru?


Jméno: Jan Šolc
Datum: 07.08.2009 22:30:38
Předmět: VímJo jo, Péťa Maixner linii přelezl... před nějakou dobou si vyhlédl toto spojení a letos se zadařilo jak počasí tak síla a vše "dokonal".

Co se ale moc nezná, je ještě výlez  na vrchol bouldrem "Žofré", který před několika lety Péťa udělal (tehdá to byl hodně slušnej počin, protože ještě nebyly moc rozšířené bouldermatky, vylezl to tedy bez ní :o). Název v průvodci je "Anglán" navrhnutá klasifikace je 8A, ale může to být lehčí, nikdo neví - zatím zřejmě bez opakování... je třeba, aby to někdo zopakoval !!!

bouldru zdar :o)  jendaJméno: Štěpán Stráník
Datum: 07.08.2009 19:59:01
Předmět: NevimNevim, jestli Trolličku přelezl Maixner Petr? Jinak nějaký info o této linii kdyžtak doplním...

Příspívat do diskuze k tomuto článku, mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud se chcete zaregistrovat, přejděte na registrační formulář. Pokud jste již registrovaným uživatelem, přihlášte se.