TdTB 20, Báseň Z Malty A Cihel

[15.01.2010, ]

Dvacátý díl Tour de Top Boulders.


Tak po nějaké době tu máme premiérový dvacátý díl TdTB. Další z borovských skvostů Báseň Z Malty A Cihel je dalším právoplatným členem v tomto seriálu. Boulder je na kameni Básník, v sektoru Hollywood, kousek od Hraničního Přechodu asi 200-300m, více tady na PB v sekci bouldery/ průvodce/Bor. První kdo boulder objevil, očistil a vylezl je Štěpán Stráník v minulém roce, navrhl 7C, ale jak sám říká, nenašel úplně nejlepší program a proto se teď klasifikace pohybuje někde okolo 7B+. Jde o krásnou 3metrovou hranu, kde se začíná naprosto logicky ze sedu, následují bočákové malé lišty, kde člověk musí hlídat hrozně nohy, aby se do toho proti dobře vyvážil. Báseň má zatím zhruba asi 6 přelezů: Martin Stráník, Vilda Chejn, Majzlík, Honza Chvála, Tomáš Strnad, o dalších asi nevim, časem určitě budou další, protože kvůli tomuto boulderu v Boru má cenu určitě zajít. 

TdTB 20, Báseň Z Malty A Cihel

Martin Stráník Báseň Z Malty A Cihel 7B+

Martin Stráník Báseň Z Malty A Cihel 7B+

Reakce na článek


Jméno: Štěpán Stráník
Datum: 16.01.2010 20:58:12
Předmět: Výška :)Myslím, že to tak nízký není, poctivý 3m, Hlavolam není o moc vyšší :)


Jméno: Michal Smrž
Datum: 16.01.2010 20:51:30
Předmět: TdTBDobra pozvanka. Srpnovej Bor sesn ma zase o radek na ticklistu vic. Uz tu nejakej novej TdTB zase chybel...mame neco v zasobe, ale nechci to sem valit pod tlakem a hlavne...vsak oni nam nespadnou :-) Tenhle kousek neznam a o to je pro me cennejsi. V tom zda TdTB nebo ne souhlasim s Vildovou posledni vetou...kazdej ma svuj nazor. Ikdyz primerena mira cenzury byt musi :-) 


Jméno: Vilda Chejn
Datum: 16.01.2010 16:22:10
Předmět: jojoBáseň je krásná, ale já bych ji sem asi nezařadil(protože, podle mě je na TDTB moc malá:)) , ale je to dobře, každej má svůj názor.

Příspívat do diskuze k tomuto článku, mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud se chcete zaregistrovat, přejděte na registrační formulář. Pokud jste již registrovaným uživatelem, přihlášte se.