TdTB 22, Fata Orgána

[05.09.2010, ]

Dvacátý druhý díl Tour de Top Boulders.


V Boru poslední dobou vznikají některé opravdu úžasné linie. Jednou z takových je další díl TdTB Fata Orgána. Naprosto jasná a super medvědí fintová hrana se špatným dopadem, který by šel přirovnat ke švýcarskému Hohenrausch. Fata Orgána je asi 6m vysoká doprava ubíhající hrana v lehkém převisu.

Fata Orgána 7A+

Boulder pravděpodobně poprvé objevili kluci z Prahy Jirous s Andrejem, Já s Vildou asi před měsícem. Před PB sešnem jsem tuto parádu očistil z lana a hned další den jsme s Honzou Chválou, Jirkou Šváchou a Martinem Stráníkem se šli na ni podívat. Martin je taky první komu se boulder podařil přelézt, v naprostém klidu ve "fleš" stylu a schodli jsme se zatím na klasifikaci někde okolo 7A+. Další přelezy určitě budou rychle přibývat, ale pozor jestli sem jdete, tak v hojnějším počtu, protože bych doporučoval tak 5-7matic a dva šikovné chytače. Fatu Orgánu najdete v sektoru Hollywood asi 200m nad velkým kamenem Vězení, dojdete pod okrajovky, kde se nachází místní silovka Nomen Omen, tento kámen musíte zleva obejít, hned za ním se dát doprava, vylézt na předskalí a boulder se objeví přímo před vámi.

Štěpán Stráník Fata Orgána 7A+

Štěpán Stráník Fata Orgána 7A+

Fotky v rámečku: Pepe

Štěpa

Reakce na článek

Příspívat do diskuze k tomuto článku, mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud se chcete zaregistrovat, přejděte na registrační formulář. Pokud jste již registrovaným uživatelem, přihlášte se.