TdTB 23, Magma

[03.11.2011, ]

Dvacátý třetí díl Tour de Top Boulders.


Po dlouhé době mně osvítila myšlenka, že musím přispět do této rubriky dalším krásným boulderem. Zamíříme opět na Bor, protože letos zde vzniklo opravdu dost novinek a jednu z nich bych vám chtěl představit. Tím bouldrerem je krásná linka Magma na kameni Sopka, nachází se v samém srdci Boru. Kámen je hned pod okrajovkami vedle Gymnasty ( Nomen Omen, Silou Nebo Nohou ) a asi 100m mírně vlevo hned nad Vězením.

Magma 7C

Linku tvoří silně převislá 4 metrová hrana s 6ti až 8 kroky. Charakter je převážně silový s pozitivními lištami a s nejhorším místem přes oblinu nahoře. Zpočátku byl u kamene tenkej strom, ten šel hned pryč, větší zádrhel byl zde s dopadem. Naštěstí mi s tím pomohli kluci z Prahy David Koza a Vilda Chejn, udělali jsme provizorní dopad a hned jsme se do toho pustili, zjistili jsme, že čím výše, tím tíže. Přelez na sebe nenechal dlouho čekat a prvnímu kdo se podařilo linku přelézt byl Martin Stráník. Nechápu jak vylezl boulder bez chytače a jen s dvěma bouldermatkami, to je sebevražda. Klasifikace je předběžně odhadována na 7C a s klidným vědomím můžu říct, že je to poctivé.

Magma Vilda Chejn

Magma David Kozel

Magma David Kozel

Zpět k dopadu a zamyšlení zároveň, myslíte si, že bude lepší zkusit dopad dodělat, aby se boulder dal v klidu zkoušet ( ve vyšších krocích můžete v klidu vypadnout z dopadové rampy a pěkně se přizabít ) nebo dopad nechat být a boulder nechat jako pomník A Muerte?!   

Štěpa

Reakce na článek


Jméno: Martin Stráník
Datum: 12.11.2011 07:51:35
Předmět: ...Jo se záminko jsem pro:) i když já si myslim že po udělání dopadu "zapadne" magma mezi ostatní 7C, takhle by byl něčím vyjímečnej a když by se řeklo magma tak by to byl "pojem"..? ale na druhou stranu s dopadem by se to asi víc lezlo a o to tu jde..


Jméno: Vilda Chejn
Datum: 04.11.2011 17:13:28
Předmět: hmmFaktem je, že rozšíření dopadiště by se dalo pojmout jako dobrá záminka k společný ožíračce. Takže bych se přidal...


Jméno: Adam Fiala
Datum: 04.11.2011 14:12:03
Předmět: ...No takže co se týče magmatu, já bych to dopadiště určitě rozšířil - podle mě to není tak, že by to úplně přestalo mít kouzlo, jako když někde přidáš kruh a úplně eliminuješ nebezpečí - tím myslím, že vzdušné a "dobrodružné" to bude pořád dost. A když se na to podíváte do budoucna, je lepší, ať to zamechovatí nebo ať se to leze? Všichni víme, že Bor není zas tak světová oblast, aby se boldry brousily každý den, natož ty, kde je špatný dopad.

A co se týče brigádky, určitě s tím s michalem počítáme, jen nevím jestli to vyjde ještě letos nebo až na jaře. Každopádně doufám, že to zrealizujem... někdo by se přidal?Jméno: David Kozel
Datum: 04.11.2011 10:02:49
Předmět: BrigoskaNo bojím se, že letos už to bude mít rychlý spád.Mejcupy, vánoce, nějaká lezenica venku a je tu zima. Tak se uvidí, ale nějaká opíkačka buřtu by se šikla :-).


Jméno: Štěpán Stráník
Datum: 04.11.2011 09:24:35
Předmět: Morál, brigádaZdar Jirousi, no určitě nějaká pravda na tom dojištění bude, ale nesrovnával bych to úplně s lanem :) No už rehabilituju, takže tak za týden dva začnu pomalu lézt...


Pro Kozu, s Adamem Fialou jsme už debatovali na nějaký brigádě na Boru, je tam hodně práce, tak snad ještě letos to výjde...Jméno: David Kozel
Datum: 04.11.2011 07:40:26
Předmět: HaHele, me je to asi fuk,ale estli chces pomocnou ruku k dilu na rozsireni toho letiste, dej vedet a dobehnu. Aspoň pomůžu dotáhnout pár sušek a můžem pak dát aj porádny grupáč :-)


Jméno: Jirous Přibil
Datum: 03.11.2011 23:02:47
Předmět: MorálCha ! to je skoro jak na pisku, dojistit/nedojistit. Je jen na autorovi jestli dopadiste rozsiri nebo ne, na druhou stranu ho muze rozsirit kdokoliv jinej nebo si rict ze to z bezpecnostnich duvodu nepoleze. Takze taky nepomuzu protoze je mi to jedno. az tam budu tak se rozhodnu jestli to zkusim nebo pujdu a bouldr dal.

Doufam ze uz jsi Stepo v cajku!Jméno: Vilda Chejn
Datum: 03.11.2011 22:42:40
Předmět: ProtiČus. Pěknej článek Štěpo. Já jsem spíš proti (zdraví si ale taky vážím) - však víš už 2 x jsme na tom byli a bojovali se strachem. Chce to klidnou sílu. Výzva.

Ale na druhou stranu, když se tam sejdem, rád ti pomůžu, protože mě vždycky nakopne tvoje energie. Tak jsem tomu moc nepomohl.měj seJméno: Štěpán Stráník
Datum: 03.11.2011 18:50:17
Předmět: ProZdar, konečně mám internet a tak začnu konečně něco tady taky tvořit :) Jelikož jsem měsíc a půl zdravotně mimo, tak už to vidím dneska trošku jinak, člověk bez zdraví udělá hovno. O dost víc si zdraví vážím, mám novou motivaci a chci se zase dostat do dobrý formy, už se těším na tu dřinu na tréninku. Jsem pro zkusit dodělat dopad, tohle je jedna z perel Boru a byla by škoda, kdyby se nezkoušela, jen kvůli tomu že se tady člověk zabije.

Příspívat do diskuze k tomuto článku, mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud se chcete zaregistrovat, přejděte na registrační formulář. Pokud jste již registrovaným uživatelem, přihlášte se.