TdTP 2 Otevřená náruč

[19.07.2009, ]

Jeden z nezakázaných skvostů Severní Moravy... Aktualizace: 1. přelez od Marťase Stráníků.


 

Rád bych Vám představil jednu z pecek nevelkého severomoravského boulderingového potenciálu hodnou seriálu TdTP. Linie se nachází v oblasti Bystřička na severní straně kopce (sektor Havranka). Blok s vizitkou "Pedofil" na nějž projekt vede má v nejvyšším bodě mezi 6 až 7 metry a objevil jej minulý podzim David Cipís Kolouch. Společně jsme zapracovali na sejmutí zeleného županu a zhruba nastínili pár potenciálních směrů.

 Pedofil

Problém je v tom, že je drtivá většina mimo naše chápání, natož lezecké schopnosti. Zaměřil jsem se na výraznou, do očí razící morpho linku a párkrát ji i pozkoušel, ale zatím se mi bezostyšně směje do "ksichtu". Pro překonání SD varianty byste měli mít jisté fyziologické předpoklady, poněvadž vzdálenosti mezi oběmi hranami ve spodní části do dvou metrů mnoho nechybí.

Otevřená náruč

Začíná se logicky ve velkém spoďáku, nastoupení do hran a poté postupné "medvědaření" převislého, mírně se zužujícího pilíře, jehož hrany se však s výškou otevírají. Následuje crux problémku, jímž je skok ze stisku na pravé hraně do obliny při horní hraně "paneláku" s velmi špatných stupů a poskok do již dobré lišty nad ní. Oddechový (možná trochu psycho) výlez přes další lištu, dvouprstovou dírku a oblou hranu vás vyplivne na vršku Pedofila. Linka má přes dvanáct kroků s odhadovanou obtížností 7B-C Fb a pracovním názvem "Otevřená náruč"...

Aktualizace - 1. přelez:
Jo, tak tenhle krásnej projekt se stal jedním z hlavních cílů  bouldrového setkání Bystřička session 2009. Jediný komu se v průběhu této akcičky podařilo tuhletu převislou medvědici uždímat, po asi hodině pokusů byl Martin Stráník.  Jeho první nástřel klasy je 7C+, tak uvidíme, kdo další? Krásný, trochu UFO přelez Venca zaznamenal na kameru - Videjko z Otevřené náruče.


 

Morpho panelák

 

Venca

Reakce na článek


Jméno: Štěpán Stráník
Datum: 07.08.2009 00:42:24
Předmět: TermínTak nakonec co ten víkend jak říkal Vilda, 4-5.9., lákám tam bráchu, že by ten víkedn mohl potom má dva závody za sebou....


Jméno: Venca Kučírek
Datum: 04.08.2009 12:06:33
Předmět: KlasaTak Otevřená náruč zatím odolává i těm nejsilnějším lezcům z Ostravska, takže to vypadá jako poctivé 7C...:-).


Jméno: Martin Dočkal
Datum: 22.07.2009 22:06:55
Předmět: Otevřená náruč - projektTak jsem se tam byl dnes podívat, ten kámen není vůbec lehké najít, ale za to jsem si prošel komplet celou oblast :o). Naštěstí mi potom Venca telefon zvednul a úspěšně mě navigoval. Kámen vypadá fantasticky. Akorát ten boulder je hodně morfo, nestává se mi často při mých 180 cm, že bych byl někde krátkej...ale tady je potřeba  opravdu aspoň dva metry abyste došáhly  z  hrany na hranu. Jinak traverz zprava doleva asi půjde, ale rozhodně ne v létě a ne s jednou bouldermatkou :o). 


Jméno: Em Em
Datum: 22.07.2009 22:04:54
Předmět: průvodceTo je fajn, už se na něj těším. Dostanu se na Valašsko sice tak max. 3-4x za rok, ale stejně bych zajel. Doufám,  že ten průvodce bude nějak dostupný, popř. Láďa Skýpala pracuje na novém průvodci po Mor. skalách. Myslím, že by se tam bouldrová bystřička taky hodila. Mluvil jsme s ním o bouldrech na čerťákách a chtěl by je tam taky zařadit.Emil


Jméno: Vilda Chejn
Datum: 22.07.2009 21:30:51
Předmět: Pro štěpána:)Zdar. das ist mir egal - to byl jen takovej nástřel. Jde hlavně o průvodce po místních kouscích:)


Jméno: Štěpán Stráník
Datum: 22.07.2009 08:08:26
Předmět: SessionAhoj a nešlo by to o týden dříve? 4-5.9. já asi 11 a 12 budu stavět závody mládež ve Svitavách a nebudu se určitě moc účastnit:(


Jméno: Venca Kučírek
Datum: 21.07.2009 22:41:49
Předmět: PrůvodaJo, ten termín nevypadá zle. Co se týče průvodčíka, Havranka je už delší dobu před dokončením, ale furt čistíme nové směry, takže ho chci "odpálit" až bude sektor dokonán. Což by mohlo být do podzimu.


Jméno: Vilda Chejn
Datum: 21.07.2009 16:25:44
Předmět: SessionZdar - tak první návrh 11 - 13. 09:)? Co vy na to?
Pro Em Em průvodce je možná ve výrobě - Venco? Jen škoda, že se nepodepíšeš.


Jméno: Em Em
Datum: 21.07.2009 08:34:08
Předmět: Průvodce, průvodce, průvodce......Ahoj, bouldry na bystřičce vypadají super, ale existuje už nějaký průvodce??Popř. kde by se dal stáhnout, sehnat.......Sám jsme tam často jezdíval, ale s lanem (štípa, klenov, komín..), ale v té době jsem se o bouldry, tak moc nezajímal.


Jméno: David Kozel
Datum: 21.07.2009 08:09:11
Předmět: WilyJA bych tu session zapocal u Williho a pak se uvidi )))


Jméno: Venca Kučírek
Datum: 21.07.2009 01:52:56
Předmět: SessionJo, já co se týče nějakého session jsem pro. Září-říjen je i co se týče tření je ideál. Klíďo to udělám i v lednu při -10, ale tozas nikdo nepřijede :-). Můžeme to skloubit i s Pulčinami a jeho úžasnými linkami.


Jméno: Michal Smrž
Datum: 20.07.2009 23:43:06
Předmět: dyktattak to je darebnej dyktat...velmi lakajici na session v Polsku


Jméno: Vilda Chejn
Datum: 20.07.2009 20:42:22
Předmět: Bloc session:)Tak to jo, to by asi stálo za to + počítám, že potenciálek v okolí asi taky bude. Traverz po horní hraně bude pro vymytý hlavy:).
Což takhle navrhnout termín místního projektění? (já teda můžu nejdřív až v září ), ale rád bych se tam mrknul.


Jméno: Adam Fiala
Datum: 20.07.2009 20:38:43
Předmět: projektyJestli mohu připojit svůj názor. Na pedofilovi jsme byli s trochu jinou vizí a to očistit tu horní hranu (že by se to lezlo sprava doleva a výlez po výrazných dírách). No je to impozantní šutr, ale o lezitelnosti té hra pochybuju, nohy po hranu nedáš a nezapatuješ. To mi pak říkej že to jde přelézt. Ale možná jo. A lajny na toho medvěda a po hraně vlevo vypadají nádherně. To bude pecka. A ve stěnce vpravo pochybuju. Jestli tam něco je tak se to podle mě vylomí. Ale stejně tam nic není:)


Jméno: Venca Kučírek
Datum: 20.07.2009 15:09:19
Předmět: ProjektyNo, lezitelně... Moná jsem to trošku podcenil, ale fakt nevím, ten skok je fakt nepříjemný a ta oblina je fakt špatná :-). Nástup je u země v takové velké spáře (je vidět na třetí fotce). Jo, potenciální linie na kameni jsou, ale všecko v 8-mém stupni . Čistě pravá hrana začíná taky v logickém madle a zkoušel ji už Tlusťoch Dan, ale to je 8A stopro. Pak dále vpravo jsou takové malé bočáčky a z těch skok do té velké díry, úlet. Dále vpravo je skok skoro ze země až na hranu a vedle taky ještě něco vede. Stálo by za to pozkoušet i traverz po horní hraně doleva a výlez přes tu díru nahoru, morálová záležitost (jsi v 5 metrech) :-). Celé je to zralé na takový Bloc session...


Jméno: Vilda Chejn
Datum: 20.07.2009 13:52:00
Předmět: Otevřená náručTak to vypadá opravdu suprově, krása a dokonce lezitelný:). Podle mě jeden z nejlepších způsobů jak přitáhnout lidi do oblastí a na zkoušení projektů.
Jen jsem na tý fotce neobjevil ten nástupovej spoďak. A vpravo od Otevřený náruči je to hladký nebo jsou tam taky nějaký možnosti?

Příspívat do diskuze k tomuto článku, mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud se chcete zaregistrovat, přejděte na registrační formulář. Pokud jste již registrovaným uživatelem, přihlášte se.