Ashima Shiraishi

[28.01.2012, ]

Pokud jste na video s touto desetiletou bouldristkou z New Yorku ještě nenarazili, neváhejte…


Děcek, která hravě přelézají o mnoho starší lezce (ano, to jsme my), je v dnešní době spousta. Ashima je ale výjimečná mezi výjimečnými. Mezi její úspěchy samozřejmě patří prvenství na závodech, ale s vrstevníky se může měřit jen těžko. O mnoho zajímavější je její deníček.


Internetem proběhla zpráva o jejím výletu do Hueco Tanks už dávno, ale malé resumé neuškodí. Ashima tam vylezla řadu problémů až do 8A/A+: Chablanke V11/12, Rogered in a Shower V10/11, Mojo V10, Crimping Christ on a Cross V10 a flashla Mangum V9. Dalším zajímavým počinem byly pokusy v Shaken Not Stirred V12, který navzdory dlouhému kroku přelezla hned třikrát, ale kvůli dotyku se stromem (v angličtině „dab“) si boulder neuznala aneb lezecká etika od desetileté holčičky.
Není to tak úplně náhodou, že Ashima válí jako nabouchaní siláci. Jejího tréninku se ujal Obe Carrion, americký lezec známý ze starých filmů produkce Big Up Productions. Obe se o Ashimě vyjadřuje s nadšením: „Ashima se dokáže velmi koncentrovat. Když leze, je ve hře, a jde si za svým. A to je být první.“
Následující video pochází ze závodů, kde Ashima bojovala o první místo s mladičkou Brooke Rabotou, dcerou známých lezců Robyn Erbesfield-Raboutou a Didiera Raboutou. Na videu je vidět nejen stoprocentní zápal pro věc, ale taky krásná technika a síla.


A pokud jste neviděli známé Insiders, ve kterém se Ashima taky objevuje, dívejte se dál.


Adam

Reakce na článek


Jméno: Štěpán Stráník
Datum: 28.01.2012 19:32:47
Předmět: Děti jedou...Lezení jde hrozně dopředu v tomhle dětským věku, třeba se někde skrývá nástupce Adama. Ashimě přeju ať jí to hlavně vydrží.


Jméno: Martin Stráník
Datum: 28.01.2012 18:35:28
Předmět: ShakenStrašný jak ty děcka jsou nabouchaný..V jejich letech sme se věnovali pětkám a šestkám..

Její beta ve Shaken Not Stirred je hodně úsměvná, místo madel bere jebku čímž si to docela ztíží a všichni přihlížející kroutějí hlavou div si ji neukroutěj..(viz. Reel Rock tour) -  ti mladí nevědí roupama co dělat..


Příspívat do diskuze k tomuto článku, mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud se chcete zaregistrovat, přejděte na registrační formulář. Pokud jste již registrovaným uživatelem, přihlášte se.