Boulder X - I am loser

[15.05.2012, ]

Oliváč do toho poslední dobou šlape. Různý vylepšení v Bébéčku, pravidelný Boulder contest, rozhovory na Rockstárech a teď to završil parádním závodem boulder X, který dokonce překonal i mé oblíbené závody ve Slaným.


Píseň pro dnešní den je Loser od skupiny Beck.

Nejdou mi sem nahrát fotky. Ty najdete i s tímto článkem tady.

Počasí bylo ideální. Pršelo, takže nikdo nesmutnil, že nemohl trávit čas ve skalách a byla zima, takže chyty nebyly opoťákovaný , zašmelený a klouzavý.

S holkama jsme se potkaly na registraci v BB, kde jsme dostaly bagetu od Krokodajla a tašku plnou překvapení, která obsahovala dvě energetické tyčinky, energetický nápoj, nádherný přívěsek na klíče od AIXu, ještě jeden přívěsek na klíče, poukaz na jedno pití v BB zadara a krásné, opravdu krásné reklamní letáčky :) Přihlásila jsem se včas a jsem člen ČHS, takže mě startovné vyšlo jen na 100kč. Pomalu jsme se přesunuly na Výstaviště. Chodily jsme od dveří ke dveřím, abychom zjistily, že jsou všechny zamčené. Až u těch posledních vykoukl statný sekuriťák. Vypadal jako by se zalekl party ramenatých holek a raději zůstal schovaný za prosklenými dveřmi, jen hlava mu vykukovala. Ksůša na něj houkla, že jdeme na bouldrový závody. Vypadal, že se mu ulevilo, že ho nejdeme zmlátit. Mile se usmál a vpustil nás dál. Prošly jsme krásnou budovou a na konci chodby zahnuly doprava, kde se nám otevřel prostor v obrovském stanu, nahrazující levé křídlo výstaviště. Prokličkovaly jsme mezi vystavenými stany a pokračovaly dál ke stěně. Čím blíž jsme byly, tím víc jsem byla nasmahlá. Kluci si mákli a věže vypadaly moc hezky. Od Oliváče jsme dostaly stylový závodní trička. Měla jsem černý kraťasy a modrý tílko..místo něj jsem si vzala to černý závodní a vypadala jak ninja.. ale nebyla jsem jediná..ninjama se to tam jen hemžilo.

Okoukla jsem bouldry a začala se bát, že ani jeden nedám. Vypadaly těžce. S ostatníma sedmnácti betonovýma ninjama, jsem se rozcvičila a šlo se na věc. Mé ambice nebyly vysoké. Nechtěla jsem být poslední, což se mi moc nepovedlo.

Pár kluků, se uvelebilo v křesílkách těsně pod stěnou. Zjistila jsem, že mám trochu trému. Nejradši bych byla na celým výstavišti sama. Najednou kolem mě začaly padat topy a já taky nějaký chtěla. Vybrala jsem si bouldr, který vypadal nejpřívětivěji a poslala to tam. Malé zaváháni na nástupu, mě nezastavilo a já vyvzlínala až do posledního madla. Celá jsem vibrovala. Asi to bylo tím násmahem, namotivovaností, stresem a bůh ví čím. Nepřešlo mě to ani v druhém, tentokrát trochu převislém bouldru. Nastupovalo se v bublinkovitým chytu, pravačkou se vzal další takový, pata k ruce, zdvih do bočáku, vykřížit do koziček, srovnat ruce, srovnat nohy, levá pata který jsem vůbec nevěřila a bála jsem se, že šmejkne.. naštěstí držela .. chytla jsem další bublinky a ještě jedny a pak hypnotizovala topový madlo. Měla jsem sílu, ale začala jsem se bát, abych to nezkazila. Proto jsem tam chvíli čuměla. Nakonec jsem se odhodlala a v klidu tam šáhla. Už jsem se nestyděla, byla jsem v závodním rauši a nevnímala svět kolem sebe. Každodenní starosti se rozplynuly v obláčku mága a mou největší starostí bylo, zdolat co nejvíc bouldrů.

Třetí bouldr mě trochu potrápil asi tak v půlce, ale bylo to spíš proto, že jsem si poprvé uvědomila, jak důležitý je, abych to dala z první bomby. Po očku jsem sledovala holky a věděla, že ony to daly na první. Uklidnila jsem se, natáhla se do placky v protější stěně a na odtlak šla do vrutu, znamenající top. Zatím jsem měla dobrý pocit. Tři bouldry, tři pokusy, tři topy.

Čtvrtý bouldr mě bavil asi nejvíc. Z dobrýho stiskáče kříž do lišty, nakopnout nohu vysoko, levá ruka do další lišty, zdvih do želvy kterou jsem musela pořádně zamknout, protože neumím držet obliny a po lištách až nahoru k nepříjemnému topovému chytu, ze kterého chudáček opička Káťa Koblihová spadla asi třikrát. Mě bohužel nešla podržet želva, ze který jsem stekla čtyřikrát, než se mi povedlo bouldr dolízt. Byla to už docela výška a já si málem cvrnkla do kalhot. Skákat se mi nechtělo, tak jsem to raději srabácky přelezla na druhou stranu a slezla po konstrukci věže.  

Tenhle červený bouldr nebyl osudný jen mě ale i oběma Káťám, které ho tam taky neposlaly „na hned". Kdybychom to nezeslonily a nedaly do toho tolik pokusů, mohlo být naše umístění o dost lepší.  Od devátého do sedmnáctého místa měly všechny holky vylezený čtyři bouldry.. tudíž rozhodovaly pokusy. Já si ještě naivně myslela, že zóna je cennější než pokus na top, tak jsem se tam snažila nějakou tu zónu ukořistit. To se mi ale stejně nepovedlo. Jednu jsem vždy jen tak pohladila, ale neudržela. Stejně by mi to bylo k ničemu. Takže ponaučení pro příště je... On-sight nebo smrt :)

Tušila jsem poslední místo, které se mi za chvíli i potvrdilo, ale skoro vůbec mi to nevadilo. Měla jsem radost ze čtyř vylezených bouldrů a navíc poslední místo je dost motivující. Nechci být máslo na konci startovního pole.

Po zkouknutí první skupinky chlapů v kvalifikaci jsme šly s Káťou K. a Dorkou, ke Kátě P.  Daly jsme si uklidňujícího paňáka, zkoušely si šaty, svěřila jsem se, kdo se mi platonicky líbí a dočkala se jen kyselých, opovržlivých ksichtů. Tedy kromě Káti P. ta mi ho trochu odsouhlasila. Pak jsme si lakovaly nehty, četly Bravíčko.. ne, to už kecám, lakování nehtů a Bravíčko neproběhlo, místo toho jsme se šly ještě dolízt do BB.

A teď už jen ve zkratce.

Finále bylo divácky atraktivní. Nejvíc asi bouldr po strukturách.

Mým zapáleným lejtkům udělaly dobře odhozená trička a namakaní borci, co byli schovaní pod nima :)

Už od začátku bylo skoro jisté, kdo bude na bedně ale i tak to bylo napínavé.

Pak přesun na afterpárty do BB, opití se jedním pivem a hurá domů.

Stavěči bouldrů, Olín a Vilda odvedli dobrou práci.

Aixáky za postavení věží taky chválím.

Komentátor dobře komentoval a Oliváč to všechno hezky zorganizoval.

Pro mě to bylo za málo peněz hodně zábavy a těším se na další takový závod.

 

VÝSLEDKY:

1. Věra Kostruhová

2. Petra Růžičková

3. Nelly Kudrová

4.DanielaKotrbová

5.KarinaBílková

6. Dominika Dupalová

7.LenkaŠtorkánová

8.GábinaHoudová

 

 

1. Martin Stráník

2. Martin Spilka

3. Štěpán Stráník

4. Marian Šeliga

5. Martin Jungling

6. Ondřej Beneš

7. PetrHandlíř

8. JakubHlaváček

9. Tomaso Greksák

10. Jirous Přibil

 

JanaOlše

Reakce na článek

Příspívat do diskuze k tomuto článku, mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud se chcete zaregistrovat, přejděte na registrační formulář. Pokud jste již registrovaným uživatelem, přihlášte se.