O MČR v Teplicích nad Metují 2012

o [01.09.2012, ]

Boulderisté boulderistům!


Představovat na Pure webu MČR v Teplicích nad Metují snad nemá význam. Za každoroční zájem ze všech stran o závod na festivalu každému předem díky. Letos se poprvé zájem závodníků maličko ponížil, zejména u mužů. Mnoho očí zahlédlo v davu potenciální finalisty, kteří se ale rozhodli na MČR nesoutěžit, nesrovnávat se, nevystavovat se riziku ponížení, nevystavovat se riziku zviditelnění…prostě staženej vocas. Nemyslím, že by někdo výrazně zamíchal pořadím předních jmen.

ženské finále

Souboj Štěpána a Ondry byl parádní. Když jsem pozoroval Štěpánovu koncentraci a betonové fixy, získal jsem dojem, že jeho vítezství je zasloužené. Jeho brácha už odteď může jen plkat: kdybych já byl býval nejel do Afriky, stejně bych tě vypráskal J…. Na Ondru a jeho silná záda zbylo druhé místo, cítil jsem z něho zklamání, snad příště. Všichni znalci musíme ocenit Romana a jeho třetí místo, které udržel z kvalifikace. Finalisty seřadila nejen síla a technika ale letos sehrála roli hlava.

stupně vítězů

Z ženského finále jsme letos tušili větší atraktivitu, proto závodili až jako druhé. Důležitost a chtíč umístit se na nej-místech byl cítit z favoritek od prvního boulderu. Nelly lezla velice koncentrovaně a zaslouženě vyhrála. Zuzka zřejmě přes zimu dost potrénovala, zlato jí uteklo o pokusy. Nemyslím, že by ale byla zklamaná, určitě se na její představení budu těšit i v dalších závodech. Do Brna odputovala bronzová medaile, díky Petě Růžičkové.

ondra nevělík

Ostatním nespokojeným plačkám nezbývá nic víc než trénovat, tolik nechlastat, koncentrovat se a trochu štěstíčka… časem přibude video točené Českou televizí. Kdy bude vysíláno, zatím přesně netuším.

komentátor

Doufám, že v hlavách všech převažují pozitivní dojmy  ze závodu. Každý rok se snažíme udělat krůček dopředu, který bude oceněn. Další rok bychom chtěli větší krok, ovšem uvidíme. Obecně jsem sám zvědav, kam se bude nejen tento závod ale celé soutěžní lezení ubírat.  

MČR

Zdraví

Honza Zozulák

Reakce na článek


Jméno: Jirous Přibil
Datum: 03.09.2012 15:41:14
Předmět: ne-eNapsal jsem dlouhej koment a je v piči, tehle web je krystalický psycho.

Takže ve zkratce: Plno lidí na Teplice prostě sere, protože je to dvoudenní závod!

"nesrovnávat se, nevystavovat se riziku ponížení, nevystavovat se riziku zviditelnění…prostě staženej vocas" = kecy a zas jen kecy

Spilkin byl potenciální finalista a do pořadí by promluvil výrazně.

 Pole označená (*) musíte vyplnit.
Email slouží pouze pro potřeby redakce.
V textu můžete používat uvedené tagy editoru. Webová adresa se změní automaticky na odkaz pokud ji uvedete ve tvaru: http://www.domena.cz nebo ftp://neco.domena.cz, popř. jmeno@email.cz.


Ověřovací kód