Škrovád

Okres: Chrudim
Kraj: Pardubický

Průvodce ke stažení ve formátu PDF  zde stav k 1.1. 2015. Autoři průvodce jsou brachové Stráníci. Jinak kompletní přístup, popis, fota jsou v souboru ke stažení.

Příjezd: Chrudim-Slatina-Škrovád

Info: Auto je dobré nechat na parkovišti před hospodou, dál vás to stejně nepustí, protože je zde zákaz vjezdu.

Základní situační mapka:

Mapka situační

mapka č. 2

Orientační mapka boulderů/cest:

Mapka
Orientační mapka boulderů

1. Kazatelny
1.a U Hřiště
2. U Cik Caku
3. Římsy
4. U Zuzany
5. U Božskýho Traverzu
6. U jezírka
7. Sarajevo
8. Lávka přes řeku
9. Centrál
10. Zbytečných Lan
11. Mučírna

Důležité Informace:

Příjezd: Chrudim-Slatina-Škrovád

Info: Auto je dobré nechat na parkovišti před hospodou, dál vás to stejně nepustí, protože je zde zákaz vjezdu. Bouldery jsou orientačně nakreslené v kterých sektorech se nacházejí, velkým pomocníkem je průvodce, který můžete koupit v místní hospodě (před parkovištěm) podle jehož se dá krásně orientovat. Bouldery končí ve výrazných chytech-police,díra,madlo. Klasifikaci budu u některých cest/boulderů udávat  francouzskou, která se dříve nepoužívala, někde jen saskou, někde obojí, takže bude u některých věcí  např. Pochod Římanů IXc a boulder (7A) nebo jen např. Bříško 6A. Klasifikaci především tu starou saskou berte s rezervou. Materiál je zde někde hodně zvláštní, někde je pěkně tvrdý pískovec, jindy dost měkký,v některých případech se chyty solí a tak občas se stane že něco ušlápnete nebo ulomíte. Nejlepší období pro lezení: podzim/zima/jaro.

1) Veškeré skály na Škrovádě se nachází na SOUKROMÝCH POZEMCÍCH. Lezce proto žádáme, aby se chovali ohleduplně a tak předešli případným problémům s majiteli pozemků. Platí to např. o parkování v zákazu vjezdu přímo u skal mimo vyznačená parkoviště v blízkosti hospody.

2) Správcem oblasti je HO Škrovád (www.skrovad.cz), který se stará o to, aby lezení bylo bez problému. To znamená např., že díky němu u jsou skály a jejich okolí v takovém pořádku, v jakém je znáte osobně. Udržujte prosím okolí skal v čistotě a veškeré odpadky si odnášejte pryč.

3) Pravidla lezení na Škrovádě jsou napsána v námi vydaném průvodci, můžete si je přečíst i na informační tabuli v Centrálu. Především ke vztahu k boulderingu bychom rádi zdůraznili magnésium. Na Škrovádě je použití magnézia tolerováno a to především v těžkých cestách, mezi které zcela jistě patří bouldery ve tomto průvodci. V poslední době začíná být na skalách bílo více, než kdy předtím a to i v lehkých místech. Nepřehánějte to a mágujte s citem a s ohledem k těm, co polezou po Vás.


Vysvětlivky:
  SD- ze sedu
                      
TOP- barevně označen tečkam
i, některé bouldery jsou označeny logem pulitr s pivem Škopek, tz. 5 hvězdičkový problém...

Šipky jsou udělány jen v některých sektorech.